Stomatologia

Stomatologia zachowawcza


Stomatologia zachowawcza w Ortimed zajmuje się leczeniem skutków próchnicy, która jest najczęstszą chorobą zębów. Dzięki ciągłemu ulepszaniu materiałów zęby można wypełnić materiałem kompozytowym światłoutwardzalnym lub glassionomerowym, które kolorystyką i przeziernością imitują tkanki zęba.
W przypadku próchnicy początkowej możliwe jest leczenie próchnicy bez borowania zęba.
Stomatologia zachowawcza zajmuje się również leczeniem nadwrażliwości zębów, do czego stosujemy preparatu remineralizujące.
W przypadku znacznego zniszczenia tkanek zęba, do jego odbudowy stosujemy wkłady z włóknem szklanym.

Leczenie kanałowe – ENDODONCJA


Leczenie kanałowe w Ortimed polega na usunięciu nieodwracalnie zmienionej, zainfekowanej miazgi z wnętrza zęba. W tym celu mechanicznie udrażnia się kanały zęba oraz płucze środkami odkażającymi, a następnie wypełnia specjalnymi materiałami. Do prawidłowego leczenia kanałowego wymagane jest wykonanie dwóch zdjęć rentgenowskich: przed i po leczeniu.

 

Profilaktyka


Głównym celem profilaktyki w Ortimed jest usuwanie osadów i kamienia nazębnego, które sprzyjają powstawaniu próchnicy.
Profesjonalną  profilaktykę rekomendujemy  wykonywać regularnie co 6 miesięcy. W jej zakres wchodzi: usuwanie kamienia, piaskowanie, lakowanie i lakierowanie zębów oraz instruktaż higieny jamy ustnej.
Dobrze zaprojektowana i wykonana profilaktyka przedłuża życie i urodę naszym zębom warto ją stosować.

 

Stomatologia estetyczna


Zajmuje się przednim odcinkiem uzębienia. Daje możliwość pokrycia przebarwień, korekty kształtu zębów lub odbudowy zębów przednich po urazach. W tym celu stosuje się licówki kompozytowe, licówki ceramiczne lub bezpośrednią odbudowę kompozytową.

 

Chirurgia


W ramach chirurgii zajmujemy się usuwaniem zębów stałych lub mlecznych, usuwanie zębów zatrzymanych, resekcjami, podcinaniem wędzidełek, plastyką dziąsła oraz wyrostka zębodołowego  oraz drenażem ropni.

 

Protetyka


Leczenie protetyczne polega na odtworzeniu brakujących zębów lub trwałej i kosmetycznej ich odbudowie. W naszym gabinecie wykonujemy zarówno protezy ruchome (protezy całkowite, częściowe, szkieletowe), jak i stałe (korony, mosty).

 

Implantologia

 

Leczenie implantologiczne polega na wprowadzeniu implantu do kości, a następnie  przymocowaniu do niego korony protetycznej.

 

Radiologia


W Ortimed istnieje możliwość wykonania zdjęć RTG wewnątrzustnych, panoramicznych oraz cefalometrycznych.